În perioada 7-27 Mai 2018, la Suceava va avea loc festivalul intitulat ZNSt (Zilele și Nopțile Studențești) USV.

ZNSt (Zilele și Nopțile Studențești) USV

Program

7 Mai 2018

  • orele 20:00 – 22:00, esplanada Universității Ștefan cel Mare Suceava
    Festivitate de deschidere ZNSt (Zilele și Nopțile Studențești) USV. Odyssey și Subcarpați.

8 Mai 2018

  • orele 8:00 – 12:00, Centrul Județean de Transfuzie Sanguină (Suceava)
    Acțiuni de donare de sânge
  • orele 11:00 – 14:00, Centru Campus sau Atrium Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Târg organizații studențești
  • orele 13:00 – 14:00 Centru Campus sau Atrium Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Lansare concurs de fotografie ZNSt @ USV 2018
  • orele 14:00 – 16:00, Bowling Club Strikers (Suceava)
    Competiții sporturi individuale
  • orele 21:00 – 23:00, Grădina Englezească sau Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Seară de film – comedie

9 Mai 2018

  • orele 9:00 – 12:00
    Semnificația Declarației Schuman pentru Europa (E) – masă rotundă
  • orele 10:00 – 14:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Rummy & Table – competiții jocuri de societate
  • orele 14:00 – 16:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Promo-stud: Creativitate şi perfor-manţă în publicitate – concurs de afiş publicitar
  • orele 19:00 – 20:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Pisica Verde – Teatrul Studențesc Fabulinus
  • orele 22:00 – 00:00, VERSUS (Suceava)
    Ai umor studențesc

10 Mai 2018

  • orele 8:00 – 12:00, Centrul Județean de Transfuzie Sanguină (Suceava)
    Acțiuni de donare de sânge
  • orele 10:00 – 14:00, Lectorat Francez (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    ASAP Séjour d’Immersion linguistique et culturelle – Assoc. Sevriolaine d’Aide et de Partage – concurs de burse SILC
  • orele 14:00 – 16:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Șah – competiții sporturi individuale
  • orele 10:00 – 14:00, E 201
    Geneza Statului de Drept si evolutia sa dupa Marea Unire – conferință științifică
  • orele 16:30 – 18:30, Aulă Corp E / E 005 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Politici si strategii teritoriale – conferință științifică
  • orele 20:00 – 22:00, Terenul de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Fotbal – competiții sporturi de echipă
  • orele 20:00 – 22:00, Grădina Englezească sau Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Seara cântecelor de munte – concert susținut de trupa CALEnDAR
  • orele 22:00 – 00:00, Grădina Englezească (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Noaptea în Grădină alături de GrimmEx

11 Mai 2018

  • orele 8:00 – 10:00, E 120 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    INNOPACK – concurs studențesc de ambalaje si design pentru produse alimentare
  • orele 9:00 – 18:00, Centrul Școlar de Educație Incluzivă Sfântul Andrei (Gura Humorului)
    Vizită studenți
  • orele 9:00 – 18:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    România în tranziție (1990-2017): politica internă și relațiile internaționale – conferința științifică
  • orele 11:00 – 13:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Decernare Doctor Honoris Causa Academician Grigore Belostecinic, rector al Academiei de Științe Economice din Republica Moldova
  • orele 15:00 – 18:00, E 005 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Economice europeană – Prezent și perspective – sesiunea națională pentru comunicări științifice studențești
  • orele 19:00 – 20:00, Centru campus (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Aerobic studențesc

12 Mai 2018

  • orele 9:00 – 16:00, Campus (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Student pentru 1 zi, clasa a XI-a – concurs pentru elevi
  • orele 10:00 – 18:00, Cabana Șipoțel (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Congresul Tinerilor Basarabeni
  • orele 14:00 – 15:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Pisica Verde – Teatrul Studențesc Fabulinus

13 Mai 2018

  • orele 8:00 – 20:00, Sediul organizațiilor studențești (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    LAN Party

14 Mai 2018

  • orele 14:00 – 16:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Tocilari sau corigenți – dezbatere
  • orele 20:00 – 22:00, Terenul de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Fotbal – competiții sporturi de echipă
  • orele 20:00 – 22:00, Grădina Englezească / Auditorium (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Concert studențesc de muzică folk
  • orele 20:00 – 00:00
    League of Legends – campionat online

15 Mai 2018

  • orele 10:00 – 12:00, Sala de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Skanderbeg – competiții sporturi individuale
  • orele 12:00 – 16:00, Suceava
    Acțiune de ecologizare
  • orele 12:00 – 14:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Concurs de cultură generală
  • orele 14 – 16:00, E 201 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Lucrarea de licență – aspecte teoretice și practice – training
  • orele 15:00 – 16:00, E 129 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Martinica, de la imaginea stereotip de destinatie tropicala la afirmarea identitară – conferință
  • orele 20:00 – 22:00, Grădina Englezească / Auditorium (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Mike Godoroja & Blue Spirit

16 Mai 2018

  • orele 11:00 – 12:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    ZNSt @ USV – expoziție concurs de fotografie
  • orele 12:00 – 16:00, Centru Campus (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Chestionar: evaluarea consumului studențesc de alcool
  • orele 14:00 – 16:00, 116 – Corp A (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    O scrisoare de recunoștință pentru profesorul meu – concurs de eseuri
  • orele 14:00 – 16:00, Amfiteatrul Dimitrie Leonida – Corp D (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    IBM Q Experience – atelier de programare a calculatoarelor cuantice
  • orele 14:00 – 17:00, Casa de Cultură a Stududenților Suceava
    Tenis de masă – competiții sporturi individuale
  • orele 20:00 – 22:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Ileana, Principesa de România Liana Ceterchi – spectacol de teatru
  • orele 21:00 – 23:00, Padrino (Suceava)
    Ce, unde, când – concurs studențesc
  • orele 22:00 – 00:00, VERSUS (Suceava)
    Students Factor – concurs

17 Mai 2018

  • orele 9:00 – 15:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Use your MIND at Book Café – cafeaua se plătește în cunoștințe IT
  • orele 12:00 – 14:00, Stadionul Areni (Suceava)
    Atletism – competiții sporturi individuale
  • orele 13:00 – 16:00, Sala de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Volei – competiții sporturi de echipă
  • orele 14:00 – 18:00, Suceava
    Treasure Hunt
  • orele 16:00 – 19:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Educația pentru mileniul III – concurs studențesc
  • orele 20:00 – 22:00, Terenul de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Fotbal – competiții Sporturi de echipă
  • orele 20:00 – 22:00, Grădina Englezească sau Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Mircea Baniciu & Band
  • orele 22:00 – 00:00, Grădina Englezească (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Noaptea în Grădină alături de GrimmEx

18 Mai 2018

  • orele 9:00 – 15:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Cafea în versuri – cafeaua și ceaiul se plătesc în versuri
  • orele 12:00 – 14:00, A 117 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Atelier de chimie aplicată
  • orele 14:00 – 16:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Valorificarea superioară a deșeurilor din lemn – masă rotundă
  • orele 14:00 – 16:00, Sala de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Volei – competiții sporturi de echipă
  • orele 14:00 – 16:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Dezbaterea rezultatelor evaluării consumului studențesc de alcool
  • orele 15:00 – 17:00, Planetariul și Observatorul Astronomic (Suceava)
    Cosmic – Teatrul Studențesc Fabulinus
  • orele 16:00 – 18:00, 308 – Corp B (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Atelier de lucru – prelucrari pe miniCNC-uri
  • orele 16:00 – 22:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Sucevenii au Talent – preselecții
  • orele 19:00 – 20:00, Centru campus (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Aerobic
  • orele 21:00 – 23:00, Vivendi (Suceava)
    Petrecere în stilul anilor ’80-’90

19 Mai 2018

  • orele 14:00 – 17:00, Sediul organizațiilor studențești (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Training de reprezentare ANOSR
  • orele 17:00 – 19:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Kebab – Teatrul Municipal Matei Vișniec Suceava
  • orele 17:00 – 00:00, Planetariul și Observatorul Astronomic (Suceava)
    Noaptea Muzeelor la USV – observații astronomice, expoziții, proiecții de film 3D și 2D

20 Mai 2018

  • orele 8:00 – 14:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Sucevenii au talent – preselecții
  • orele 16:00 – 17:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Pisica Verde – Teatrul Studențesc Fabulinus

21 Mai 2018

  • orele 10:00 – 11:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Concursului studențesc internațional HARD & SOFT – deschiderea oficială
  • orele 12:00 – 14:00, Centru Campus sau Hol Corp A (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Instruire pentru acordarea primului ajutor
  • orele 16:00 – 20:00, Sala Inventransfer – Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Camera secretă
  • orele 20:00 – 22:00, Terenul de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Fotbal – competiții echipă
  • orele 21:00 – 23:00, Grădina Englezească / Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Seară de film

22 Mai 2018

  • orele 10:00 – 14:00, Sala de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Baschet – competiții sporturi de echipă
  • orele 12:00 – 14:00, Hol Corp A (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Vernisaj ZNSt
  • orele 12:00 – 16:00, Bowling Club Strikers (Suceava)
    Biliard – competiții individuale
  • orele 14:00 – 16:00, E 201 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Traficul de persoane și traficul de organe – conferință
  • orele 14:00 – 16:00, E 129 (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Experienșe educaționale internaționale – masă rotundă
  • orele 19:00 – 22:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Viața de student – TVC între organizațiile studențești
  • orele 22 – 00:00, Grădina Englezească (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Seara studențească alături de GrimmEx ()

23 Mai 2018

  • orele 10:00 – 13:00, Music Pub (Suceava) (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Jocuri de societate – competiții individuale
  • orele 15:00 – 17:00, Book Café (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Interferenţe umaniste
  • orele 16:00 – 19:00, Campus USV (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Starturi vesele
  • orele 22:00 – 00:00, VERSUS (Suceava)
    Studenții au talent

24 Mai 2018

  • orele 9:00 – 17:00, Aula Corp E / Amfiteatre Corp D (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Development and Application Systems – conferință internațională (ediția a XIV-a)
  • orele 12:00 – 15:00, Atrium Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Global Village
  • orele 15:00 – 17:00, Aula Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Promovarea rezilienței în școală – conferintă
  • orele 17:00 – 19:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    AP dansează – concurs de dans
  • orele 19:00 – 21:00, Murillo (Suceava)
    Karaoke studențesc
  • orele 20:00 – 22:00, Terenul de sport (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Fotbal – competiții sporturi de echipă
  • orele 20:00 – 21:00, Planetariul și Observatorul Astronomic (Suceava)
    Cosmic – Teatrul studențesc Fabulinus (Planetariu USV)

25 Mai 2018

  • orele 9:00 – 17:00, Amfiteatre Corp D (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Development and Application Systems – conferință internațională (ediția a XIV-a)
  • orele 10 – 13, Atrium Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Concursul studențesc internațional HARD & SOFT – prezentare publică a proiectelor
  • orele 12:00 – 14:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Pregătirea pentru piața muncii: CV-ul, scrisoarea de motivație, prezentarea la interviu
  • orele 16:00 – 18:00, Aulă Corp E (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Concursul studențesc internațional HARD & SOFT – prezentarea sponsorilor și festivitatea de premiere

27 Mai 2018

  • orele 18:00 – 22:00, Auditorium Joseph Schmidt (Universitatea Ștefan cel Mare Suceava)
    Sucevenii au talent – finala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *